Jak co roku, Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy sporo zamieszania. Zajmujemy się gruntownymi porządkami w domu, myjemy okna, wieszamy czyste i pachnące firany, trzepiemy dywany, wymiatamy kurze, zdarza się że zaglądamy do kątów, które zazwyczaj omijamy 😉

Poszukujemy najpiękniejszej choinki jaką stworzyła natura lub ludzka ręka. Dekorujemy ją lampkami, łańcuchami, bombkami i innymi ozdobami. W pośpiechu i rozgorączkowaniu przemierzamy galerie handlowe lub sklepy internetowe w poszukiwaniu prezentów, aby ułożyć je pod choinką i z niecierpliwością  czekać na moment, kiedy wreszcie będzie można je otworzyć i zobaczyć czym nas obdarowali najbliżsi i … czy ucieszą się z podarunków, które my dla nich przygotowaliśmy.

Mnóstwo czasu zabiera nam kupowanie, zamawianie i pichcenie tradycyjnych potraw oraz ulubionych smakołyków, bez których nie wyobrażamy sobie świąt. Nasze domy wypełniają się mieszanką korzennych zapachów, wyśmienitych pieczeni, ryb, barszczu i oczywiście kapusty oraz grzybów. Ale to nie wszystko, przecież jest jeszcze praca i trzeba całą świąteczną krzątaninę  wpleść w codzienne obowiązki.

 

Jeśli wykalibrujemy poziom energii Bożego Narodzenia,

stanie się dla nas oczywiste, że moc tych świąt płynie raczej z ludzkich serc.

Dawid R. Hawkins

 

Pamiętajmy, że oprócz zewnętrznej atmosfery, do stworzenia której przykładamy tyle wysiłku i starań, ważny jest nasz stan wewnętrzny, o którym w natłoku spraw często zapominamy. To on ma kluczowy wpływ na jakość tego okresu.

Zatrzymajmy się więc na chwilę, skupmy na własnych myślach i uczuciach. Uwolnijmy te, które nam nie służą, aby dać przestrzeń tym wspierającym. Otwórzmy nasze serca, wypełnijmy je wdzięcznością, miłością i spokojem, aby doświadczyć prawdziwej magii świąt. Poświęćmy czas sobie i bliskim, zatroszczmy się o równowagę wewnętrzną i harmonię w relacjach, bądźmy w pełni obecni. A wtedy cały wysiłek włożony w przygotowania świąteczne przyniesie radość i bliskość na znacznie głębszym poziomie, dostarczy cudownych chwil i niezapomnianych wzruszeń. Niech ten stan trwa, niech się nie kończy…

 

Wesołych Świąt!

 

 

 

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

You May Also Like