Droga życia o wibracji  4

to ścieżka tych, którzy formują podstawy świata – budowniczych, tworzących trwałe i stabilne konstrukcje. Poprzednia wibracja, trójka błądziła w chmurach, czwórka zaś stąpa twardo po ziemi, jest bardzo praktyczna, obdarzona dużym poczuciem realizmu. Z trudem daje się ponosić fantazjom lub zachciankom.

Aby wyliczyć, czy jest to Twoja rola do odegrania na scenie życia, należy zsumować wszystkie cyfry daty urodzenia, następnie dodać do siebie poszczególne elementy sumy, aż do momentu, gdy uzyskasz jednocyfrowy wynik. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy składa się on z dwóch jednakowych cyfr, takich jak 11, 22, 33, 44, czyli tzw. liczb mistrzowskich. Poniżej znajdują się dwa przykłady:

Osoba urodzona 19.03.1962 ma drogę życia 4, ponieważ 1+9+3+1+9+6+2=31; 3+1=4

Osoba urodzona 28.05.1967 ma drogę życia 11, ponieważ 2+8+5+1+9+6+7=38=3+8=11

Droga życia o wibracji 4 czyni człowieka stałym, cierpliwym, dokładnym, wytrwałym, odpowiedzialnym i pracowitym. Rzetelnie i sumiennie wypełnia on swe obowiązki. Wszystko, co osiąga, przychodzi z wielkim trudem, doświadcza różnych problemów w życiu osobistym i zawodowym zanim uda mu się osiągnąć wymarzoną stabilizację i poczucie bezpieczeństwa oraz spełnić zamierzenia.

Zdarza się, że człowiek buntuje się, pragnie odpocząć, osiągnąć coś mniejszym wysiłkiem. Warto jednak, aby zaakceptował istniejące ograniczenia oraz fakt, że sukces zdobędzie tylko dzięki własnej, systematycznej pracy, niejednokrotnie w wyniku tworzenia rzeczy, struktur czy też organizacji od podstaw. Wysiłek, jaki wkłada we wszystkie działania będzie nagrodzony  trwałymi rezultatami, a owoce jego pracy będą widoczne przede wszystkim w drugiej połowie życia. Dzięki niestrudzonej aktywności czwórka ma możliwość zgromadzenia całkiem sporego majątku.

Realizacja drogi życia 4 wiąże się z dbałością o porządek, zachowaniem metodyczności pracy oraz kończeniem rozpoczętych działań przed podjęciem nowych. Może prowadzić człowieka do nadmiernej pedanterii i dbałości o szczegóły, przez co staje się on rutyniarzem, traci ogląd całości i gubi cel działań. Człowiek może być nadmiernie przywiązany do swoich osiągnieć oraz żyć przeszłością. Bywa nietolerancyjny i nerwowy.

Czwórka jest rozsądna, przezorna, konserwatywna i nieufna wobec wszystkiego co jest nieznane, niepewne, czy też ryzykowne. Ryzyko podejmuje tylko wtedy, gdy ma gwarancję powodzenia. Cechy te czynią ją osobą mało elastyczną i utrudniają rozwój.  Jest logiczna, analityczna i racjonalna, działa powoli, systematycznie i skutecznie, jawi się zarówno dobrym pracownikiem, wykonawcą, racjonalizatorem, jak i menadżerem oraz organizatorem.

Nie reaguje zbyt szybko, zwykle potrzebuje więcej czasu na podjęcie decyzji,  dzięki czemu są one trafne. Nie jest bardzo bystra, czasami zrozumienie pewnych rzeczy wymaga od niej większego wysiłku. Dosyć wolno się uczy, ale zdobyta wiedza i umiejętności są trwałe i ugruntowane. Lubi porządek i dyscyplinę, jest osobą praktyczną, skoncentrowaną na celu, może mieć problem z funkcjonowaniem w sytuacjach stresowych, kiedy trzeba podjąć wiele różnorodnych działań w jednym czasie.

Droga życia 4 obdarza człowieka zdolnościami manualnymi. Koncentruje się on głównie na sprawach materialnych, jest osobą prostą, nie zaprząta sobie głowy filozoficznymi rozważaniami. Jest gospodarny i oszczędny, bywa skąpy, niechętnie wydaje pieniądze na przyjemności, liczy się dla niego to, co jest trwałe, praktyczne i będzie służyło przez długie lata. Pomimo tego łatwo mu zaimponować  luksusowymi dobrami, takimi  jak dobre samochody czy też najnowsze elektroniczne gadżety. Pragnie odbić się od materialnego i społecznego dna.

Cechuje go pewna niezgrabność, czasami zachowuje się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany. Na zewnątrz wydaje się gruboskórny, ale wewnątrz pełen jest emocji, które nie zawsze mają okazję ujrzeć światło dzienne. Ma skłonność do wpadania w depresję, kiedy pojawia się u niego brak wiary w podjęte działania i akceptacji trudności. Czasami obawia się, czy zdoła udźwignąć odpowiedzialność, dlatego dobrze, aby otaczał się osobami, które będą go wspierały i dodawały mu odwagi.

Człowiek podążający drogą życia o wibracji 4 jest szczery, uczciwy, lojalny i wierny. To urodzony patriota, któremu można zaufać w każdej sytuacji i sprawie. Dba o domowników, stara się zabezpieczyć dzieci na przyszłość. Obdarzony jest cierpliwością, niezłomnością, ogromną siłą woli, która może przeobrazić się w upór i nieprzejednanie. Twardy charakter i konserwatyzm czasami doprowadzają do przesadnej surowości, skostniałości, oziębłości i zawężenia horyzontów  myślowych.

Nie ma łatwości nawiązywania kontaktów towarzyskich, za to posiada wysokie morale i bardzo ostrożnie dobiera sobie przyjaciół. Kto raz go zawiedzie, ma nikłe szanse na odzyskanie jego zaufania. Nie wybacza zdrady i oszustwa. Ma poczucie godności osobistej, często unosi się honorem. Cechuje go skłonność do zamykania się w sobie i samoograniczania. Bywa kapryśny, rzadko żartuje, najczęściej jest poważny i skupiony, czasem wręcz nudny i ponury. Nie mówi zbyt wiele, często boi się powiedzieć co myśli, za to uważnie słucha, a wnioski wyciąga po zastanowieniu.

Czwórka jest z reguły mało asertywna, bywa porywcza, czasem wulgarna i ordynarna. Nieobce jest jej uczucie zazdrości o czyjś sukces, powodzenie lub o jakąś osobę, które niejednokrotnie doprowadza do nienawiści i przemocy. Bywa wtedy nieludzka, nieprzejednana i okrutna. Ma  również tendencję do ograniczania siebie i innych.

Człowiek, który zdecydował się na realizację drogi życia o wibracji 4 ma za zadanie brać na siebie odpowiedzialność oraz zapewniać innym poczucie bezpieczeństwa i wsparcie. Pokazać światu, że dzięki wytrwałej pracy można osiągnąć każdy cel. Jego misja polega także na podjęciu działań zmierzających do zorganizowania, ulepszenia i rozwoju własnego środowiska, a także staniu na straży sprawiedliwości i praw człowieka. Jego wyzwaniem jest nauka otwartości, uległości, wyrozumiałości i bycia mniej wymagającym dla innych i siebie samego.

Jeśli osoba realizuje pozytywny aspekt drogi życia o wibracji 4, przynosi człowiekowi dużą siłę, odporność, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji oraz mądrość życiową wynikającą z własnych doświadczeń. W przeciwnym wypadku osoba załamuje się pod wpływem nawet drobnych problemów, jest niezrównoważony psychicznie, gwałtowny w reakcjach i nerwowy.

Wśród znanych osób podążających drogą życia o wibracji 4 jest wielu wynalazców, konstruktorów i naukowców.

Maria Skłodowska – Curie urodzona 07.11.1867 (7+1+1+1+8+6+7=31; 3+1=4) była dwukrotną laureatką nagrody Nobla. Przez kilka lat pracowała jako guwernantka, aby opłacić studia swojej starszej siostrze w Paryżu, następnie w ramach rewanżu siostra zapewniła Marii utrzymanie w stolicy Francji, aby mogła uczyć się na Sorbonie. Po ukończeniu nauki poznała naukowca Pierra Curie, z którym przez wiele lat pracowała w laboratorium nad pierwiastkami radioaktywnymi. Po jego śmierci całkowicie oddała się pracy. W czasie I Wojny Światowej jeździła z aparatami rentgenowskimi, aby wykonywać prześwietlenia rannym żołnierzom. Wyszła drugi raz za mąż za Frederica Joliot, z którym również pracowała i ich wspólny wysiłek został uhonorowany Nagrodą Nobla.

Z kolei Zbigniew Religa urodzony 16.12.1938 (1+6+1+2+1+9+3+8=31; 3+1=4) był pierwszym kardiochirurgiem, który dokonał w Polsce operacji przeszczepu serca. Pracował również nad wykorzystaniem wszczepialnych urządzeń wspomagających pracę serca, a także nad wyprodukowaniem sztucznego serca. W 1987 roku zdjęcie przedstawiające wyczerpanego Religę siedzącego przy stole operacyjnym, na którym leży pacjent po operacji stało się zdjęciem roku National Geographic i jednym ze 100 najlepszych fotografii tego magazynu. Dzięki swemu uporowi i ciężkiej pracy zmienił wiele w krajowej kardiochirurgii i był wielokrotnie nagradzany za swą działalność.

Guglielmo Marconi urodzony 25.04.1874 (2+5+4+1+8+7+4=31; 3+1=4) to włoski fizyk i konstruktor, laureat Nagrody Nobla, pionier radia i przemysłu elektronicznego. Pierwszy sukces osiągnął dokonując transmisji przez Kanał Bristolski na odległość 15 km, następnie podjął się przesłania komunikatu przez Atlantyk. Jego przedsiębiorstwo założyło pierwszą płatną międzynarodową linię radiotelegraficzną na terenie Europy, a następnie linię transatlantycką pomiędzy Kanadą a Irlandią.

Czwórki można także spotkać w innych sferach życia. Jest nią między innymi Oprah Winfrey urodzona 29.01.1954 (2+9+1+1+9+5+4=31; 3+1=4), której dzieciństwo nie było usłane różami. Początkowo mieszkała z babcią, następnie z matką, która nie miała dla niej czasu, a w wieku 15 lat zajął się nią ojciec i zadbał o jej edukację. W wieku 14 lat Oprah urodziła dziecko, które niedługo po tym zmarło. Pracę rozpoczęła mając niewiele ponad 17 lat jako prezenterka w lokalnej stacji radiowej. Gdy przeniosła się do telewizji jej programy typu talk-show stały się niezwykle popularne i zdobyły miano opiniotwórczych. Oprah Winfrey została jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata i jako pierwsza Afroamerykanka wypracowała majątek przekraczający miliard dolarów.

Zapraszam do lektury następnego artykułu, w którym opiszę kolejną drogę życia 5.

Budowniczy świata – droga życia 4

You May Also Like