czego-potrzebujesz

Każdy z nas dąży do zaspokajania różnych potrzeb, które bardziej lub mniej świadomie odczuwa. Nie mam na myśli zachcianek ani pragnień, żeby coś posiadać aby czuć się szczęśliwą i ważna osobą.  Chodzi mi o posiadanie swobodnego dostępu do pewnych zasobów, które są niezbędne dla dobrej jakości życia.

W psychologii istnieją różne definicje dla tego pojęcia, a nawet kategorie czy też grupy potrzeb. Niektórzy dzielą je na obiektywne i subiektywne, inni wyróżniają  potrzeby fizjologiczne, niezbędne dla podtrzymania życia i wyższego rzędu, które bardziej wpływają na jego jakość. Większość z nich jest zdania, że niektóre potrzeby są ponadczasowe i ważne dla wszystkich ludzi, niezależnie od płci, rasy czy też miejsca zamieszkiwania.

Niemożność zaspokojenia potrzeb zazwyczaj prowadzi do frustracji, złości czy też żalu, smutku i poczucia bezsilności. Te emocje powinny być dla nas sygnałem, że w jakiejś sferze lub sytuacji odczuwamy brak lub nadmiar. Nie mamy tego, co jest dla nas ważne lub mamy tego za mało.  Albo ciąży nam natłok tego, co nam nie służy. Jeśli ich doświadczasz, przyjmij je z wdzięcznością, potraktuj jako sygnał i jednocześnie okazję do zatrzymania się i rozpoznania, co je wywołuje, jaka niespełniona potrzeba kryje się za nimi, przynosząc poczucie niezadowolenia.

Wgląd w siebie może Ci ułatwić Numerologia, będąca starożytną wiedza opartą na symbolach jakimi są liczby i litery, reprezentujące różne jakości.  Wszyscy posiadamy te same wibracje (jakości) ułożone w specyficzny wzór, przypominający wzór na tkaninie. Jego obraz wynika z ich natężenia oraz miejsca występowania. Stanowi odzwierciedlenie naszej osobowość, mocnych i słabych stron, lekcji i wyzwań, talentów i darów, okazji i możliwości.

W języku numerologii ten wzór nazywany jest Portretem Numerologicznym. Można z niego odczytać wiele cennych informacji i wskazówek, między innymi o tym, którym potrzebom dajemy miejsce, a które zaniedbujemy, o które musimy walczyć, a które spełniamy z łatwością. Zawiera też komunikat o blokadach i schematach, które utrudniają nam zadbanie o siebie.

Poniżej znajduje się wybrany przeze mnie zestaw kluczowych potrzeb, istotnych dla każdego z nas, wyrażony przez  wibracje liczb:

Wibracja liczby 1 – potrzeba autonomii i tożsamości,

Wibracja liczby 2 – potrzeba przynależności i akceptacji,

Wibracja liczby 3 – potrzeba autoekspresji, wyrażania siebie i swoich emocji,

Wibracja liczby 4 – potrzeba bezpieczeństwa i zaufania,

Wibracja liczby 5 – potrzeba rozwoju i wolności,

Wibracja liczby 6 – potrzeba miłości,

Wibracja liczby 7 – potrzeba wiedzy, zrozumienia, świadomości,

Wibracja liczby 8 – potrzeba szacunku i odwagi,

Wibracja liczby 9 – potrzeba empatii.

Przyjrzyj się w którym miejscu Twojego Portretu Numerologicznego znajdują się te wibracje. A może jakiejś nie ma, co od razu stanowi podpowiedź, że o zaspokojenie tej potrzeby trzeba się szczególnie zatroszczyć. Zwróć uwagę na to, która z nich jest tożsama z drogą życia, a która stanowi klucz do pracy ze sobą. Spójrz na wibrację swojego roku osobistego i numerologicznego oraz aktualnego punktu zwrotnego. Być może w danym momencie zadbanie o potrzeby odzwierciedlone przez te liczby wysuwa się na pierwszy plan.  Nie zapomnij też o tych, które wynikają z pierwotnego planu Duszy lub Twoich wyzwań.

Albo niczego nie sprawdzaj, tylko skontaktuj się ze sobą, posłuchaj wewnętrznego głosu i usłysz co mówi. Aby Cię w tym wesprzeć, zapraszam na profil na Facebooku, na którym od 1 do 9 grudnia  krótko opiszę każdą z tych potrzeb. 1 grudnia ma wibrację liczby 1,  9 grudnia – wibrację liczby 9, a więc energie tych dziewięciu dni będą sprzyjały refleksji nad każdą z wymienionych wyżej potrzeb. W kilku zdaniach opiszę, jak ja je rozumiem i tym samym zasugeruję na co możesz zwrócić uwagę. Być może będziesz pojmowała/ pojmował je w inny sposób. Jeśli masz ochotę, możesz się tym podzielić w komentarzu pod postem na Facebooku.

Zachęcam Cię do codziennego notowania własnych spostrzeżeń:

Zastanów się, co dana potrzeba dla Ciebie oznacza?

Czy czujesz, że jest zaspokojona czy nie?

Jeśli tak – gratulacje 😊 Jeśli nie, to zaobserwuj jakie towarzyszą Ci myśli i emocje, w jakich sytuacjach najsilniej się objawiają.  A może wiążą się z jakimiś osobami?

Jak się czujesz, gdy te potrzeby nie są zaspokojone?

A jak byś się czuła/ czuł, gdyby były spełnione?

Obserwacja i świadomość, to pierwszy krok do zadbania o siebie i zmiany tego, co nam nie służy. 😊

Cały cykl rozważań o potrzebach zakończę 10 grudnia, podając kilka wskazówek ułatwiających zatroszczenie się o siebie i swoje potrzeby. Mam nadzieję że w ten sposób zachęcę Cię do wykonania kolejnego kroku – podjęcia działań prowadzących do zmiany Twojego samopoczucia. 😊

Obraz John Hain z Pixabay

Zatroszcz się o swoje potrzeby przy wsparciu Numerologii

You May Also Like