Droga życia o wibracji 7

wiąże się z odejściem od świata materialnego i skupieniem na swoim wnętrzu. Stąd też często kojarzy się z nią osoby wyciszone, pogrążone w medytacji i kontemplacji. Dążą one do zrozumienia praw wszechświata i potrafią czerpać wiele informacji ze swego wnętrza. Ich myśli i wizje szybują ponad ustanowionymi faktami i zasadami, dzięki czemu potrafią dostrzec i pojąć to, co niewidzialne i niejasne dla innych. Inaczej opisać można osobę o drodze życia 2.

Aby wyliczyć, czy jest to Twoja rola do odegrania na scenie życia, należy zsumować wszystkie cyfry daty urodzenia, następnie dodać do siebie poszczególne elementy sumy, aż do momentu, gdy uzyskasz jednocyfrowy wynik. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy składa się on z dwóch jednakowych cyfr, takich jak 11, 22, 33, 44, czyli tzw. liczb mistrzowskich. Poniżej znajdują się dwa przykłady:

Osoba urodzona 5.09.1964 ma drogę życia 7, ponieważ 5+9+1+9+6+4=34; 3+4=7

Osoba urodzona 28.05.1967 ma drogę życia 11, ponieważ 2+8+5+1+9+6+7=38; 3+8=11

Człowiek, który podąża drogą życia o wibracji 7 potrafi dostrzec duszę we wszystkim, co go otacza. Jego uwaga jest skierowana na życie wewnętrzne oraz jego jakość. Wydaje się, że cały czas towarzyszą mu jakieś sprzyjające energie, które służą mu pomocą. To filozof i myśliciel, który nieustannie szuka odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”, próbuje zrozumieć, jakie siły rządzą światem, który przy tym bacznie obserwuje. Jego bystry i analityczny umysł bez odpoczynku studiuje wszelkie informacje, aby uzyskać odpowiedź na te pytania i rozwiać wątpliwości.

Rolę obserwatora pełni także wobec  otoczenia, woląc pozostać widzem niż aktywnym uczestnikiem spotkań towarzyskich. Męczą go tłumy i hałas. Bywa nieśmiały, cichy, pełen rezerwy, czasem wręcz mrukliwy i mało kontaktowy. Może sprawiać wrażenie  człowieka nieobecnego w realnym świecie. Z reguły jest samotny lub czuje się osamotniony wśród ludzi, którzy często nie potrafią go zrozumieć. Cechy te nie ułatwiają mu funkcjonowania w społeczeństwie, jeśli jednak będzie pracował nad swoim charakterem i odnajdzie swoje miejsce w świecie, pojawi się wokół niego wiele osób  zainteresowanych jego mądrością. Mimo pozornego zamknięcia i niezależności siódemka jest gotowa dzielić się z innymi swoją wiedzą i służyć im pomocą, szczególnie w sferze duchowej.

Osoba, która podąża drogą życia o wibracji 7 potrafi zachowywać się jak arystokrata, prawdziwy gentleman lub dama, jest wyniosła i wytworna. Cechuje ją duma, chłód, opanowanie i rezerwa, które tworzą bezpieczny mur przed światem, przez co sprawia mylne wrażenie  człowieka niedostępnego, zamkniętego w lodowej wieży. To maska, pod którą skrywa się osoba wrażliwa, delikatna i niepewna siebie, mająca trudności w okazywaniu uczuć. Z natury jest introwertykiem, niechętnie uzewnętrznia słabości, rzadko zwierza się innym. Nie lubi, gdy ktoś zadaje jej niewygodne pytania, często odpowiada irytacją lub sarkazmem. Jest błyskotliwym mistrzem szybkich i ciętych ripost. Najlepiej poczekać, aż sama będzie gotowa do udzielenia odpowiedzi.

Siódemka ma niewielu przyjaciół i znajomych, których starannie dobiera. Zanim wejdzie z kimś  w głębszą relację, musi go dobrze poznać. W gronie najbliższych jej ludzi potrafi błyszczeć i ukazać całe swe bogate wnętrze. Trudności w relacjach z otoczeniem mogą jej znacznie utrudnić osiągnięcie sukcesu. Podobnie jak inne wibracje, potrzebuje miłości, uznania i aprobaty. W związkach bywa podejrzliwa, nie zawsze potrafi zaufać. Jeśli realizuje negatywne aspekty liczby 7, bywa mało tolerancyjna oraz ma trudności w zrozumieniu i zaakceptowaniu innych, choć jej domeną jest wiedza i mądrość. Może również mieć skłonność do tyranii i dominacji, zdarza się, że cechuje ją zarozumiałość i potrzeba poklasku. W małżeństwie chce często grać pierwsze skrzypce, może nawet żądać od towarzysza życia rezygnacji z jego ambicji i światopoglądu.  Najlepiej czuje się w towarzystwie partnera, który podziela jej intelektualne lub duchowe i mistyczne zainteresowania. Nie zawsze przepada za spotkaniami rodzinnymi, zwłaszcza, gdy jest to liczne grono. Może wtedy prezentować zgromadzonym różne humorki i dziwne zachowania. Lubi otaczać się dobrej jakości rzeczami, nie toleruje tandety, ma pociąg do luksusu, gardzi przeciętnością. Dom kobiety siódemki bywa wykończony na wysoki połysk i elegancki, jak ona sama. Potrafi ona być dosyć ekstrawagancka w kwestii swoich potrzeb, nie zawsze zauważając innych.

Człowiek podążający drogą życia o wibracji 7 jest otoczony aurą tajemniczości. Siódemka ściśle wiąże się z wiedzą, ale także z mistycyzmem. Sprawia, że człowiek potrzebuje czasu i przestrzeni tylko dla siebie oraz izolacji od otoczenia i głębokiej ciszy. Chętnie zamyka się w swoim pokoju lub udaje na samotny spacer do lasu, na spotkanie z samym sobą i swoją intuicją, czy też oddaje się interesującej lekturze i studiom. Bez możliwości odpoczynku od zgiełku świata staje się nerwowy, zirytowany i niecierpliwy.

Osoba, która wybrała sobie tą ścieżkę potrzebuje doświadczać duchowości np. poprzez religijność, medytację, czy też poszukiwanie sensu życia na wiele innych sposobów. Ma przy tym silną wiarę w jego istnienie. Jeśli jest dojrzała, nie będzie narzucała innym swoich poglądów, w przeciwnym wypadku, może mieć skłonność do głoszenia jedynej słusznej ideologii, co nawet może się otrzeć o bełkot mistyczny lub sekciarstwo. Czasami prezentuje swoją postawą obłudę religijną, czy też moralną.

Drodze życia 7 z reguły towarzyszy dbałość o edukację, a jej brak często jest rekompensowany zdobywaniem wiedzy poza systemem oświaty. Osoba, która podąża tą ścieżką, dużo czyta, chętnie otacza się książkami, może być samoukiem. Zdarza się, że edukacja szkolna jest dla niej zbyt płytka i nudna, a nauczyciele nie potrafią udzielić odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Człowiek o drodze życia 7 dąży do tego, aby być ekspertem w swojej dziedzinie. Cechuje go ambicja, nieobcy jest mu także pracoholizm. Korzysta w równej mierze ze zdolności  logicznego, analitycznego oraz syntetycznego myślenia. Jest doskonałym obserwatorem, który jednocześnie posługuje się intuicją. Nie działa zbyt szybko, najchętniej najpierw opracowuje plan, a następnie wdraża go w życie. Przy tym dużo się waha, zmienia zdanie i traci niemało czasu na znalezienie jak najlepszej metody, jest perfekcjonistą. Niejednokrotnie wątpi w swoje siły i zastanawia się, czy da radę, ponieważ cały czas ma wrażenie, że jeszcze mało wie i niewiele potrafi. Jest bardzo wymagający wobec siebie i innych, trudno go zadowolić. Do tego jest mało elastyczny, stąd też niełatwo poddaje się wpływom i reformom. Nie jest jednak typem walecznym, woli coś oddać lub stracić niż toczyć z kimś zaciekły bój.

Siódemka jest dosyć wybredna w kwestii jedzenia i potrafi trzymać się diety, która przynosi jej korzyści. Dobrze, aby zadbała przy tym o równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem oraz jakąś aktywność ruchową. To bardzo emocjonalna osoba, która przy tym poświęca dużo energii na samokontrolę, stąd też  powinna zadbać o jej uzupełnienie.  Liczne napięcia, które jej towarzyszą i nie zostały rozładowane oraz potrzeba ucieczki od rzeczywistości często prowadzą do depresji i nadużywania alkoholu, czy też narkotyków.

Osoba, która wybrała drogę życia 7 bywa koneserem sztuki i literatury, bywalcem muzeów, galerii i zabytków. Nie jest szczególnie zainteresowana światem materialnym, choć może osiągnąć dobrobyt i żyć w luksusie, jeśli nie stanie się to nadrzędnym celem jej egzystencji. Realizacja negatywnego aspektu tej wibracji może uczynić z człowieka zatwardziałego materialistę.

Droga życia 7 przynosi sławę i fortunę, gdy człowiek zdobędzie wiedzę i zrozumie swoje zadanie. Jej celem jest przekraczanie granic człowieczeństwa i wzbogacenie go o pierwiastek duchowy oraz naukę pokory. Zdarza się, że jest do tego zmuszony poprzez izolację, np. wynikającą z choroby.

Znane osoby, które wybrały drogę życia o wibracji 7 to między innymi:

Don Miguel Ruiz urodzony 27.08.1952 (2+7+8+1+9+5+2=34; 3+4=7). To meksykański lekarz i  szaman, autor popularnych książek z dziedziny rozwoju osobistego. Urodził się jako najmłodsze dziecko w tolteckiej rodzinie, która od pokoleń zajmowała się uzdrawianiem. Wbrew oczekiwaniom rodziny, nie poświęcił się on zgłębianiu duchowej wiedzy Tolteków, lecz został chirurgiem i pracował w tym zawodzie przez kilka lat. Dopiero wypadek samochodowy spowodował radykalną zmianę w jego życiu. Miguel rozpoczął studia u boku swojej matki oraz szamana, których celem było poznanie siebie, zrozumienie otaczającego świata oraz przekazanie starożytnych nauk Tolteków współczesnym ludziom.

Brytyjski fizyk, astrofizyk i kosmolog Stephen Hawking urodzony 08.01.1942 (8+1+1+9+4+2=25; 2+5=7), przez większą część życia był przykuty do wózka inwalidzkiego z powodu nieuleczalnej i postępującej choroby. Problemy zdrowotne nie przeszkodziły mu przez  40 lat aktywnie rozwijać karierę naukową. W tym czasie dokonał on interesujących odkryć oraz cieszył się dużą popularnością. Jego nauczyciel fizyki mówił, że Stephen miał bardzo dobrą pamięć, zdolności analityczne, nie robił na zajęciach notatek, nie wkładał dużo wysiłku w pracę, a osiągał bardzo dobre wyniki w nauce.

Z kolei Byron Katie urodzona 06.12.1942 (6+1+2+1+9+4=2=25; 2+5=7) opracowała system, który nazwała The Work. Jego celem jest identyfikacja i kwestionowanie myśli oraz przekonań, które są źródłem cierpienia. Sama doświadczyła licznych problemów, które pokonała dzięki swojej metodzie. Zmagała się min. z depresją, agorafobią, alkoholizmem i przejadaniem się, które pojawiły się u niej w wyniku trudności w życiu osobistym. Początkowo pracowała w branży związanej z nieruchomościami, ale od początku lat 90-tych organizowała nieformalne spotkania, na których prezentowała swoją filozofię. Zaowocowały one stworzeniem Instytutu Byron Katie.

Osoby, które wybierają drogę życia o wibracji 7, nie tylko zajmują się nauką, czy też wiedzą duchową i rozwojem osobistym. Jest nią jedna z najlepiej zarabiających gwiazd amerykańskiego kina, Julia Roberts, która urodziła się 28.10.1967 (2+8+1+1+9+6+7=34; 3+4=7). Początkowo planowała zostać lekarzem weterynarii, jednak zmieniła zdanie i poszła w ślady brata, Erica Robertsa, osiągając znacznie większy sukces i sławę. Jest laureatką Oscara za rolę w filmie „Erin Brockovich” oraz zdobywczynią innych nagród. Miała wiele związków nieformalnych, obecnie ma drugiego męża i troje dzieci. Podobno piękna Julia nie jest łatwa we współpracy i zdarza jej się poniżać mniej znanych aktorów. Różnie mówi się również o jej relacjach z bratem i przyrodnią siostrą, która popełniła samobójstwo. Aktorka twierdzi, że w trudnych chwilach pomaga jej medytacja.

Zapraszam do lektury następnego artykułu, w którym opiszę drogę życia o wibracji 8.

Wiedza to moc – droga życia 7

You May Also Like