Dzisiaj dobiega koniec naszej podróży w głąb siebie. Zatrzymujemy się na stacji końcowej, a więc czas no dokonanie bilansu, ale też okazja do dokończenia porządków, posegregowania rzeczy w bagażu, pozbycia się zbędnych ciężarów, a pozostawienia w nim wszystkich wartościowych rzeczy, co służy odzyskaniu swojej Mocy.

Czy w trakcie podróży w głąb siebie uświadomiłaś/uświadomiłeś sobie, w jakiej sferze masz blokadę stojącą na drodze do osiągnięcia szczęścia? A może udało Ci się uwolnić jakieś negatywne aspekty ze swojego życia i odczuwasz lekkość?

Zróbmy, krótki przegląd tej dziewięciodniowej eksploracji swojego wnętrza:

1. Podjęcie decyzji o pracy nad sobą to pierwszy odważny krok umożliwiający zmianę. Jeśli Twoja decyzja brzmiała TAK – brawo za odwagę! Jeśli była negatywna nie martw się, może innego dnia poczujesz gotowość na otwarcie nowej przestrzeni w Twoim życiu i wyruszysz w podróż w głąb siebie. Pamiętaj, Ty jesteś motorniczym, pasażerem i konduktorem swojego pojazdu, tylko Ty kreujesz swoje życie.

2. Jeśli odczuwasz niską samoocenę czy udało Ci się zrobić jakiś krok na przód, aby podnieść ją na własnej skali poczucia wartości? Jeśli nie – odważ się, a poczujesz różnicę w jakości swojego życia.

3. Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie: jestem sobą, czy gram narzuconą mi przez kogoś rolę? Jeśli nie masz problemu z wyrażaniem siebie – gratulacje! Jeśli jednak brak Ci tej cechy, zastanów się czy rozumiesz, gdzie tkwi ograniczenie oraz jakie możesz podjąć działania, aby to zmienić?

4. Według czyjego kodeksu wartości i przekonań funkcjonujesz? Czy jest on prawdziwie Twój czy też postępujesz zgodnie z narzuconymi zasadami i programami? Czy poddałaś/poddałeś go weryfikacji i udało Ci się przetransformować choć jeden pogląd?

5. Czy akceptujesz fakt, że samodzielnie dokonujesz wyborów i decydujesz jaka będzie Twoja reakcja lub działanie i czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie ukryte emocje są ich motorem?

6. W jakim stopniu udało Ci się zaprowadzić harmonię w Twoim życiu? Czy istnieją jakieś obszary, których nie zasilasz swoją energią? Czy robiąc coś jesteś w to w pełni zaangażowana/zaangażowany?

7. Czy zdajesz już sobie sprawę czym kierujesz się w życiu – sercem czy rozumem? Czy przynosi Ci to satysfakcję, czy może dostrzegasz potrzebę dokonania jakiejś zmiany?

8. Na ile jesteś dla siebie surowym sędzią i krytykiem? Czy swoim samopotępianiem nie podcinasz sobie skrzydeł i nie odbierasz prawa do szczęścia?

9. Dokonaj uczciwego bilansu swojej pracy, zobacz czy udało Ci się cokolwiek zmienić, uwolnić się od jakiejś negatywności wpływającej na Twoje życie. Czy dostrzegasz jeszcze inne problemy warte uwolnienia?

 

Pozbycie się destruktywnego programu lub szkodliwego przekonania czyni Twój bagaż lżejszym, a więc łatwiej jest Ci podróżować przez życie. Im więcej odpuścisz, tym Twoja droga stanie się bardziej rozwijająca, komfortowa i przyjemna. Wzrost akceptacji i miłości zmniejsza opór, walkę i wysiłek. Skutkuje to poprawą Twojego wyglądu, w oczach pojawia się blask, polepsza się Twoje zdrowie i fizyczne samopoczucie. Stwierdzasz, że masz więcej siły i energii do działania. Towarzyszy Ci entuzjazm i radość, zanika poczucie ograniczeń i blokad. Otoczenie zaczyna Cię inaczej postrzegać, przyciągasz ludzi do siebie, gdyż czują Twoją Moc.

 

Mam dla Ciebie jeszcze dziesięć myśli, które warto spakować do swojego bagażu w dalszą podróż. Dlaczego akurat tyle? Liczba 10 oznacza odnowę, rozpoczęcie od początku, ale na bazie zdobytych doświadczeń ?

1. To, co robisz dla siebie, wpływa też na innych.

2. Ludzie, z którymi przebywasz są dla Ciebie lustrem – zobacz jak wyglądasz, co Ci się nie podoba i zmień to.

3. Szczęścia nie można znaleźć na zewnątrz, ale w sobie. Iluzją jest to, że jakaś osoba lub rzecz może Ci je zapewnić.

4. Każda trudność, która pojawia się w Twoim życiu, jest okazją do rozwoju, do zmierzenia się z własnym cieniem.

5. Życie to ruch, stagnacja to śmierć, dlatego nie obawiaj się zmian, ale wchodź w nie świadomie.

6. Aby prawdziwie akceptować, kochać i szanować innych, najpierw trzeba zaakceptować, pokochać i obdarzać szacunkiem siebie.

7. Intencja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu i spełnienia, dlatego zadbaj aby była uczciwa i dobra.

8. To, na czym się koncentrujesz i zasilasz swoją energią, pojawia się w Twoim życiu. W szczególności zwróć uwagę na swoje lęki – przyciągasz to, czego się najbardziej boisz.

9. Wdzięczność przybliża do szczęścia, więc kultywują ja każdego dnia.

10. Każdy ma swój własny cel do zrealizowania, nie próbuj przeżyć życia za kogoś lub dla kogoś, ale skoncentruj się na swoim.

 

Zachęcam Cię do kontynuacji pracy ze sobą, rozpoznania wszystkich blokad i ograniczeń,  akceptacji siebie, swoich korzeni i otoczenia oraz uwolnienia się od niepotrzebnego bagażu.

Jeśli trudno jest Ci samodzielnie rozpoznać destruktywne programy i znaleźć sposób na ich zresetowanie, zapraszam Cię na konsultację, w trakcie której wspólnie odbędziemy podróż do Twojego wnętrza, aby wydobyć na światło dzienne to, co wymaga uzdrowienia i przywrócić Ci Twoją Moc ?

Podróż w głąb siebie – przystanek końcowy MOC

You May Also Like