Każda mama kocha i wychowuje dzieci na swój indywidualny sposób, według własnego systemu wartości i przekonań. Dysponuje ona określonym potencjałem, zdolnościami, ograniczeniami oraz pewnym zestawem emocji, które determinują jej podejście do macierzyństwa i dzieci.

Pokuszę się o krótki opis sposobu, w jaki kobieta wypełnia rolę matki w zależności od drogi życia, którą podąża. Oczywiście droga życia jest modyfikowana przez pozostałe elementy portretu numerologicznego, chociażby ostatnio opisywany dzień urodzenia.

Przypominam, że wibracja drogi życia wynika z sumy wszystkich cyfr daty urodzenia, aż do uzyskania wyniku jednocyfrowego. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wynik składa się z dwóch jednakowych cyfr, takich jak 11, 22, 33, 44, czyli  liczb mistrzowskich. Poniżej znajdują się dwa przykłady:

Osoba urodzona 27.05.1967 ma drogę życia 1, ponieważ 2+7+5+1+9+6+7=37; 3+7=10; 1+0=1

Osoba urodzona 28.05.1967 ma drogę życia 11, ponieważ 2+8+5+1+9+6+7=38; 3+8=11

 

Droga życia o wibracji 1

To inteligentna, ambitna, energiczna i temperamentna osoba, która bardzo ceni sobie indywidualność i wolność. Istotne jest dla niej wyróżnianie się z tłumu oraz pragnienie podążania nowymi, niezbadanymi ścieżkami, dlatego często wychowuje dzieci w odmienny sposób niż przewiduje system. Jest bardzo aktywna, chętnie uprawia sport, podróżuje, nie lubi siedzieć w miejscu. Stąd też jej podopieczni będą zmuszeni wieść dynamiczny tryb życia, a harmonogram ich dnia może być wypełniony bez żadnej luki. Jedynka zadba o liczne zajęcia dodatkowe dla swoich pociech, po to by mogły jak najwięcej poznać, ale też wyróżnić się zdolnościami na tle rówieśników.

Nie będzie ona ani zbyt wylewną matką ani poświęcającą się domowym obowiązkom, które chętnie sceduje na najbliższych lub zapewni sobie wsparcie osób z zewnątrz. Niełatwo będzie za nią nadążyć i zyskać jej uwagę. Matka – jedynka będzie wymagała od swoich dzieci samodzielności, umiejętności rozwiązywania problemów i radzenia sobie w życiu, narzucając przy tym swoją wolę i system wartości.

 

Droga życia o wibracji 2

Kobieta podążająca tą drogą życia jest bardzo wrażliwa, czuła i emocjonalna. Bardzo istotne jest dla niej partnerstwo i niejednokrotnie potrafi poświęcić się dla innych, żyć w cieniu najbliższych. Może nawet zrezygnować z pracy zawodowej i realizacji własnych aspiracji pozostając w domu i dbając o rodzinę.

Jest z natury dobra, wyrozumiała, ciepła i serdeczna. Chętnie przytula swoje pociechy i dla każdego znajdzie słowa wsparcia i otuchy. Ze względu na wewnętrzną strachliwość trudno jej będzie przekazać dzieciom siłę i odwagę do realizacji własnych planów. Ma skłonność do nadopiekuńczości oraz nadmiernego roztrząsania się nad podopiecznymi, co nie sprzyja samodzielności.

Będzie podkreślała wagę tolerancji, dbałości o innych i postępowania zgodnie z zasadą fair play. Jej nadmierna emocjonalność i skłonność do czynienia problemów większymi niż są w rzeczywistości może być czasem przytłaczająca dla potomków, którzy mogą  odczuwać obowiązek opieki nad matką.

 

Droga życia o wibracji 3

Radosna, spontaniczna i utalentowana kobieta – trójka uwielbia błyszczeć w tłumie. Chętnie kupuje najmodniejszą garderobę sobie i swoim dzieciom. Z przyjemnością obdarza czułościami, jest dosyć wylewna. Nie lubi rutyny i nie przepada za domowymi obowiązkami,  więc niejednokrotnie może się okazać, że nie ma obiadu, a jej pociechy muszą same o siebie zadbać.

Nie będzie ona przywiązywała szczególnej wagi do dyscypliny i obowiązkowości, dlatego  dzieci zaznają dużej swobody w sposobie bycia i życia. Będą miały możliwość rozwijać swoje talenty, szczególnie artystyczne.

Druga strona medalu pokazuje, że nie zawsze będzie ona potrafiła zapewnić pociechom oparcie i odpowiednio zadziałać w przypadku problemów. Często ona sama bardziej zachowuje się jak dziecko, a jej relacje z potomstwem bardziej przypominają stosunki braterskie lub przyjacielskie niż tradycyjny układ rodzic – dziecko. Niektóre trójki za wszelką cenę pragną zachować młodość i z trudem akceptują słowo „mama”, dlatego wolą, gdy dzieci zwracają się do nich po imieniu lub też cedują opiekę nad potomstwem na dziadków.

 

Droga życia o wibracji 4

Zupełnie inne wychowanie zaserwuje twardo stąpająca po ziemi kobieta – czwórka, dla której najcenniejsze są takie wartości jak praca, odpowiedzialność, solidność, wierność, czy też przyjaźń. Jest gospodarna i oszczędna, czasem wręcz skąpa, więc jej dzieci nie będą zasypywane prezentami i wszechobecnymi gadżetami, czasem nawet mogą pod tym względem odstawać od rówieśników. Od małego będą uczone dyscypliny oraz szacunku dla pracy i pieniędzy,  a także dla osób starszych.

Jej pociechy będą często musiały same zadbać o swoje kieszonkowe oraz poddać się matczynej kontroli, licznym ograniczeniom i zasadom. Będzie ona zachęcała swoje dzieci do wyboru konkretnego zawodu zapewniającego godne utrzymanie. Mimo ogromnej miłości trudno jej będzie wyrażać uczucia wobec najbliższych, przyjmie ona formę konkretnych działań. Pomimo problemów z otwartością, wyrozumiałością i akceptacją dla odmienności dzieci będą mogły zawsze na nią liczyć. Otrzymają one raczej tradycyjne, konserwatywne i surowe wychowanie.

 

Droga życia o wibracji 5

Kobieta, której droga życia ma wibrację 5 ceni sobie przede wszystkim wolność, możliwość eksperymentowania i poznawania świata. Jest bardzo otwarta, spontaniczna, inteligentna i twórcza, skłonna do ryzyka. Chętnie zmienia pracę i miejsce zamieszkania, tak więc jej rodzina może być narażona na liczne przeprowadzki lub braki stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, które także wynikają z jej niestabilności emocjonalnej.

Będzie starała się zachować niezależność i czas dla siebie. Swoim dzieciom da również dużo swobody, pokaże, że ograniczenia są tylko w umysłach i nie ma rzeczy, której nie mogą zrobić. Z drugiej strony wiecznie zabiegana, podążająca za nowymi wyzwaniami, nie zawsze będzie potrafiła znaleźć czas dla swoich pociech i wysłuchać je z należytą uwagą. Zachęci swoje dzieci do różnych aktywności fizycznych i intelektualnych, sięgania tam, gdzie wzrok nie sięga i łamania, czego rozum nie złamie.

Może być także mistrzem opowieści i bajek. Trudno się z nią nudzić, każdy dzień jest pełen wrażeń i zupełnie inny od poprzedniego. Z drugiej strony, jej ogromna emocjonalność, ataki złości lub histerii mogą być ciężarem dla jej dzieci. Czasami może nadmiernie eksponować swoją osobę i wymuszać zainteresowanie bliskich, czy też mniej lub bardziej świadomie naruszać granice ich wolności.

 

Droga życia o wibracji 6

Szóstka, to niezwykle ciepła i pełna harmonii kobieta, która nade wszystko ceni sobie miłość oraz ciepło domowego ogniska. Jej dzieci będą miały możliwość wyrastania w przyjaznym środowisku, często w komforcie, otoczone serdeczną opieką i czułością. Na stole zawsze będzie czekał pyszny obiad z obowiązkowym deserem, którym również zostaną poczęstowani wszyscy rówieśnicy odwiedzający ich dom.

To osoba, która hołduje tradycyjnym wartościom i przekazuje je kolejnym pokoleniom. Niejednokrotnie ma tendencję do nadmiernej kontroli oraz narzucania swoich zasad domownikom, czasem wręcz staje się domowym tyranem, który wie, co jest najlepsze dla wszystkich członków jej rodziny. Jej światem  jest dom i niechętnie wypuszcza dzieci poza jego obręb. Zawsze stoi murem za najbliższymi, w obliczu zagrożenia będzie jak lwica broniąca swoich małych. Uczy swoje potomstwo odpowiedzialności, pracy oraz miłości do sztuki.

 

Droga życia o wibracji 7

Kobieta – siódemka jest raczej chłodną, zdystansowaną i surową osobą. Określenie pani – matka pasuje do niej jak ulał. Będzie uczyła swoje dzieci dobrych manier, zadba o jak najlepszą edukację. Mniej istotny będzie dla niej ruch i aktywny tryb życia. Od pociech oczekuje dyscypliny i pracy, niełatwo sprostać jej wymaganiom. Ma skłonność do perfekcjonizmu, ładu i porządku, którego będzie konsekwentnie domagała się od potomków.

Osoba, która podąża tą drogą życia, jest introwertykiem, niechętnie okazującym swoje uczucia, stąd też jej dzieci mogą doświadczyć braku czułości. Będą również musiały się nauczyć, że mama od czasu do czasu potrzebuje być sam na sam ze sobą. Od małego będą zapoznawane z duchowością oraz uczone tego, że oprócz świata materialnego istnieje ten niewidzialny.

 

Droga życia o wibracji 8

Dla kobiety – ósemki bardzo ważna jest kariera zawodowa oraz osiągnięcie wysokiego statusu społecznego i finansowego. Będzie starała się zadbać o godny byt dla swojej rodziny, za co wymaga szacunku i pochwał. To bardzo silna osoba, która ma skłonność do nadmiernej kontroli oraz wymagań, nie uznaje przeciętności. W jej systemie wartości nie ma nic za darmo, więc dzieci niejednokrotnie będą musiały zasłużyć lub zapracować na nagrodę.

Z reguły uczy swoje pociechy szacunku dla ludzi oraz prawa, dba o sprawiedliwy podział obowiązków oraz uczciwe traktowanie drugiego człowieka. Pokazuje, że w życiu istotna jest praca i wysiłek, dobra organizacja oraz efektywność. Nie toleruje lenistwa oraz nadmiernej emocjonalności, wymaga, aby jej dzieci były twarde i nie okazywały słabości. Jest dominującym rodzicem, wymagającym posłuszeństwa, jednocześnie zapewniającym poczucie bezpieczeństwa.

 

Droga życia o wibracji 9

Dziewiątka jest bardzo otwartą i wrażliwą osobą, która kocha cały świat, oddaje się pracy na rzecz innych ludzi, przez co nie zawsze może zapewnić swoim dzieciom odpowiednią ilość uwagi. Często nie ma jej w domu, gdyż spełnia jakąś misję lub jej dom jest pełen ludzi, którym trzeba pomóc oraz zwierząt, które są równoprawnymi członkami rodziny.

Uczy swoje potomstwo bezinteresownej miłości, szacunku dla drugiego człowieka oraz wszelkich istot, wrażliwości na krzywdę i cierpienie. Nie narzuca nadmiernej dyscypliny, daje dużo swobody, czasem pozostawia dzieci samym sobie, ufając losowi. Bardzo często jest hojna, nie przywiązuje szczególnej wagi do wartości materialnych, więc jej dom niekoniecznie będzie komfortowo wyposażony. Za to pozwoli najbliższym na rozładowanie emocji, chętnie poprzytula i przekaże dużo wiary i nadziei.

 

Droga życia o wibracji 11

Jedenastka jest pełna dualizmu i ambiwalencji, zafunduje swoim dzieciom wychowanie będące kombinacją cech reprezentowanych przez wibrację jeden i dwa. Raz będzie surowa i wymagająca, nieznosząca sprzeciwu, dbająca o przestrzeganie podstawowych zasad i wartości, aby za chwilę zmięknąć, przytulić, a nawet posunąć się do skrajnej nadopiekuńczości.

Nie zawsze będzie dostępna dla swoich pociech, gdyż istotna jest dla niej praca na rzecz ludzi. Zachęci do nauki, rozwoju, odkrywania swojej tożsamości i indywidualności oraz położy nacisk na duchowy aspekt egzystencji.

 

Droga życia o wibracji 22

Kobieta, której droga życia ma wibrację liczby 22 będzie z jednej strony wymagająca, dbająca o dyscyplinę, szanująca pracę i wartości materialne, z drugiej zaś pełna uczuć, wrażliwości, tolerancji i empatii.

Jej zadaniem jest służenie społeczeństwu, podobnie jak jedenastka, tak więc dużo pracy i energii może poświęcać sprawom nie związanym z domem i dziećmi. Będzie starała się przekazać swoim pociechom ideę budowania lepszego świata, dbałości o wszystkich ludzi, uczciwego życia w zgodzie z normami społecznymi  oraz wykonywania pracy z pełnym zaangażowaniem.

 

Droga życia o wibracji 33

To kolejna wibracja, której zadaniem jest służyć społeczeństwu. Kobieta podążająca tą drogą będzie  z pasją i dużym zaangażowaniem przekazywała ponadczasowe wartości zarówno swoim dzieciom, jak i innym ludziom. Zapewni swoim pociechom dużo ciepła, czułości i harmonii, jednocześnie stawiając wysokie wymagania oraz żądając od nich postępowania zgodnie z tradycją. Może zaniedbać wypełniania obowiązków wobec najbliższych, poświęcając się życiu dla idei.

 

Droga życia o wibracji 44

Kobieta, która wybrała tą drogę życia, może mieć sporo trudności z wypełnianiem roli matki, gdyż jej działalność skoncentrowana na sferze społecznej niejednokrotnie wymaga dużego rozmachu i zaangażowania, włącznie z działalnością o zasięgu międzynarodowym. Będzie bardzo wymagająca wobec swoich pociech, dbająca o przestrzeganie surowych zasad moralno – etycznych oraz prawa. Przekaże im kult pracy, dyscypliny oraz uczciwości. Może być dla nich niedostępna, często nieobecna.

Jaką jesteś matką?

You May Also Like