Dzisiejszy dzień ma wibrację liczby 4, a więc sprzyja wszelkim działaniom wymagającym metodyczności, staranności, porządku i wytrwałej pracy. Nie warto podejmować zbędnego ryzyka, ale skupić się na aktywnościach prowadzących do osiągnięcia stabilizacji, czy też poczucia bezpieczeństwa.

Dzień o wibracji 4 ułatwia także tworzenie trwałych i stabilnych konstrukcji, dzięki którym łatwiej iść przez życie. Dobrym fundamentem  mogą stać się „Cztery umowy” zaproponowane przez Don Miguela Ruiza. Te proste zasady postępowania wpływają na  odbiór rzeczywistości i dają siłę do tworzenia lepszego i bardziej przyjaznego świata.

Szanuj swoje słowo, czyli bierz za nie odpowiedzialność, bądź zawsze szczery, nie oceniaj innych i nie feruj wyroków, gdyż każdy widzi świat swoimi oczami. Unikaj negatywnych wypowiedzi, gdyż niosą one energię, która szkodzi zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Zadbaj o to, aby Twój język był przesiąknięty dobrem i miłością.

Nie bierz niczego do siebie ponieważ to, co mówią inni świadczy o nich samych, a nie o Tobie. Nie poszukuj akceptacji ani pochwał, by uniknąć uzależnienia od otoczenia i bycia ofiarą oraz zbędnego cierpienia. Jeśli uważasz, że ktoś Cię krzywdzi, zastanów się jakiej bolesnej rany dotknął i postaraj się ją uzdrowić.

Nie zakładaj niczego z góry aby uniknąć przykrości, zawodu czy też nieporozumień.  Otwarcie wyrażaj siebie i daj również innym prawo do swobodnej ekspresji. Zadbaj o jasną i uczciwą komunikację, a osiągniesz dobre porozumienie z otoczeniem, wolne od zbędnego balastu negatywnych emocji.

Rób wszystko najlepiej jak potrafisz, na miarę swoich możliwości, bez umniejszania i nadmiernych wymagań. Nie porównuj się przy tym do innych, a unikniesz poczucia winy, czy wyrzutów sumienia. Ciesz się każdą wykonywaną czynnością, wkładaj w nią serce i radość, bądź w chwili obecnej, tu i teraz, nie oczekując nagród ani wielkich efektów, a same przyjdą.

Jeśli powoli, krok po kroku,  uda Ci się wdrożyć te cztery umowy do swojej codzienności, Twoje życie zyska inną jakość. Nie osądzaj się, nie miej wyrzutów sumienia lub poczucia winy, gdy którejś z nich nie uda Ci się dotrzymać. Po prostu staraj się stosować je jak najczęściej, aż staną się dobrym nawykiem. ?

Cztery umowy na dzień o wibracji 4

You May Also Like